Dňa 25. septembra 2018 navštívil Ekonomickú univerzitu v Bratislave mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike J.E. Jun SHIMMI, ktorý otvoril 24. edíciu dvojsemestrálneho prednáškového cyklu Diplomacia v praxi. Nosnou témou zimného semestra je ekonomická diplomacia štátov Ázie a Tichomoria. Veľvyslanec Shimmi poukázal vo svojej prezentácii na neustále zmeny, ktorým musí spoločnosť čeliť v 21. storočí a definoval nové trendy v globálnej ekonomike. V diskusii odpovedal na viaceré otázky študentov.

Pred prednáškou hosťa na pôde univerzity privítal Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy. Predmetom stretnutia bola spolupráca EU v Bratislave s univerzitami v Japonsku. Veľvyslanca Shimmiho sprevádzala p. Ayano TOYOSHI, 2. tajomníčka japonského veľvyslanectva. Na stretnutí bola prítomná tiež Chihana IMAI, výmenná študentka z Tokyo International University.