Dňa 26. marca 2019 veľvyslanec Nórska na Slovensku J.E pán Terje Theodor NERVIK navštívil Ekonomickú univerzitu v Bratislave a diskutoval so študentmi predmetu Diplomacia v praxi. Na prijatí pred prednáškou informoval Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave hosťa o bilaterálnej spolupráci s nórskymi univerzitami. Na stretnutí bola prítomná tiež p. Lívia CSERESOVÁ z nórskej ambasády a stážistka z Univerzity v Bergene.

Veľvyslanec Nervik oboznámil študentov s históriou Nórskeho kráľovstva, geografiou, administratívnou štruktúrou, venoval sa tiež súčasnej ekonomickej a politickej situácii v krajine. Jednotlivé ekonomické ukazovatele porovnával s aktuálnou situáciou na Slovensku. Na záver vyzdvihol pôsobenie Nórska a jeho vplyv v Slovenskej republike. Taktiež zdôraznil úlohu a postavenie Nórska v Európskom hospodárskom priestore a vzájomnú spoluprácu s členskými krajinami Európskej únie. Študenti sa v diskusii zaujímali o aktuálne otázky ako napríklad vysokú rodovú rovnosť v krajine a úspechy Nórska v oblasti elektromobility.