Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand Daňo, a konateľ spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s. r. o., Marek Rešovský, podpísali vo štvrtok 4. apríla 2024 Memorandum o porozumení a spolupráci, ktorým deklarovali obojstranný záujem o prehĺbenie spolupráce medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s. r. o. s cieľom prepájať vzdelávanie, vedu a výskum s praxou.

Memorandum je prejavom záujmu partnerov angažovať sa v oblasti vzájomnej spolupráce a pomoci pri štúdiu, vzdelávaní, konzultáciách ako aj pri tvorbe materiálov a analýz. Predmetom memoranda je spolupráca pri navrhovaní tém bakalárskych, diplomových alebo dizertačných prác, poskytovanie konzultácií pri ich spracúvaní, pri zabezpečovaní odborných prednášok vykonávaných zamestnancami spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s. r. o., pri poskytovaní vzájomných konzultácií a odborných diskusií, pri organizovaní workshopov, seminárov, konferencií a odborných podujatí; pri vytváraní podmienok na prípravu študentov pre trh práce (napríklad formou krátkodobých stáží alebo tréningových programov), pri realizácii projektov na objednávku spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s. r. o., pri podpore aktivít Univerzity tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave alebo Detskej ekonomickej univerzity.

Ekonomická univerzita v Bratislave a Deutsche Telekom Services Europe Slovakia budú spolupracovať