Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand Daňo, za prítomnosti dekanky Fakulty podnikového manažmentu, Anity Romanovej a dekana Obchodnej fakulty, Petra Drábika, a generálny riaditeľ spoločnosti X-BIONIC ® SPHERE (ďalej aj ako „XBS“), Michal Kraus, podpísali dňa 8. 4. 2024 Memorandum o porozumení a spolupráci, ktorým deklarujú obojstranný záujem o prehĺbenie spolupráce medzi EU v Bratislave a XBS.

Partneri memoranda si budú pomáhať a vzájomne vychádzať v ústrety napríklad pri tvorbe bakalárskych, diplomových alebo dizertačných prác formou vypisovania odborných tém, poskytovania konzultácií k prácam zamestnancami XBS najmä pre oblasť cestovného ruchu a manažmentu študentov Obchodnej fakulty a Fakulty podnikového manažmentu; pri zabezpečovaní odborných prednášok vykonávaných zamestnancami XBS; pri poskytovaní vzájomných konzultácií a odborných diskusií, organizovaní workshopov a odborných podujatí; pri vytváraní podmienok na prípravu študentov pre trh práce predovšetkým v oblasti obchodu, marketingu a manažmentu, ako aj pri organizácii Detskej ekonomickej univerzity. EU v Bratislave bude v prípade požiadavky partnera pre potreby XBS a v závislosti od jej odborných kapacít zabezpečovať odborné posudky, analýzy, reporty a návrhy. EU v Bratislave bude aktívne zapájať zamestnancov XBS do edukačného procesu prizývaním zamestnancov vykonať odbornú prednášku alebo seminár na témy v oblasti cestovného ruchu a manažmentu v športe, čo prispeje k prepájaniu vzdelávania a vedy s hospodárskou praxou.

Ekonomická univerzita v Bratislave vstupuje do spolupráce s X-BIONIC®SPHERE