V piatok, 9. decembra 2022, sa o 10.00 hod. v spoločenskej miestnosti Ekonomickej univerzity v Bratislave (Spoločenská miestnosť V1 na prízemí budovy NHF a OF) uskutoční informačné podujatie o Medzinárodnom parlamentnom štipendiu (IPS) s pani Ritou Hagl-Kehl, poslankyňou nemeckého Spolkového snemu, Dr. Ulrike Hillermann-Delaney, vedúcou Katedry medzinárodných vzťahov na Technickej univerzite v Berlíne a pani Johannou Macovou, absolventkou IPS 2022.

Zaujíma vás parlamentná demokracia a hovoríte po nemecky? V rámci Medzinárodného parlamentného štipendia (IPS) nemeckého Bundestagu môžete počas piatich mesiacov podrobne spoznať parlamentnú prácu a okrem iného absolvovať stáž v parlamentnej kancelárii.

Nemecký spolkový snem v spolupráci so Slobodnou univerzitou v Berlíne, Humboldtovou univerzitou v Berlíne a Technickou univerzitou v Berlíne udeľuje ročne až 120 štipendií mladým absolventom vysokých škôl z 50 krajín. Program trvá od 1. marca do 31. júla každého roka.

Pozvánka na podujatie o Medzinárodnom parlamentnom štipendiu