Na Slovensku, tak ako aj v celej Európe sa tradične v posledný septembrový piatok 27. 9. 2019 uskutočnil už 13. ročník festivalu vedy - Európska noc výskumníkov 2019. Mottom tohtoročného festivalu bol „Život ako ho (ne)poznáme“.

Návštevníci podujatia mali príležitosť stretnúť v priestoroch Starej tržnice v Bratislave a v Obchodnom centre Optima Košice tvorivých pracovníkov Ekonomickej univerzity v Bratislave zo 6 fakúlt na festivale vedy v prezentačných vedeckých stánkoch až do neskorých večerných hodín:

• Obchodná fakulta v spolupráci s Fakultou architektúry STU v Bratislave - „Dizajn produktu ako ho nepoznáte“,
  • Fakulta hospodárskej informatiky - „Profesia účtovníka a audítora, ako ju možno nepoznáte“,
  • Fakulta podnikového manažmentu - „Dáva podnikanie životu krídla?“,
  • Fakulta medzinárodných vzťahov - „My sme svet“,
  • Fakulta aplikovaných jazykov - „Americký kontinent – život a kultúra“,
  • Staň sa svetovým podnikateľom“, Podnikovohospodárska fakulta EU v Bratislave so sídlom v Košiciach.