V piatok 20. decembra 2019 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave konal v poradí už 27. ročník odovzdávania cien najúspešnejším športovcom, športovkyniam, či športovým kolektívom pod názvom Bratislavská cena za šport.

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom každoročne udeľuje ceny za šport v kategóriách: Senior, Junior, Kolektív, Talent, Zdravotne znevýhodnený športovec a v tomto roku bola udelená aj Cena primátora.

V kategórii Kolektív sa na 3. mieste zo všetkých kolektívov v Bratislave umiestnili volejbalistky Slávie Ekonomická univerzita Bratislava.

V kategórii Zdravotne znevýhodnený športovec získala 3. miesto študentka Fakulty hospodárskej informatiky Michaela Balcová, ktorá je držiteľkou zlatej medaily z Paralympiády Rio 2016 v tímovej súťaži boccia. 2. miesto v rovnakej kategórii obsadil absolvent Obchodnej fakulty Jakub Krako, ktorý je držiteľom 5 zlatých a 5 strieborných medailí z paralympiád (2010 - 2018).

K blahoželaniu sa pripájame aj my a prajeme mnoho ďalších úspechov.

najuspesnejsi sportovec bratislavy 2019

Zdroj: Bratislava.sk