Druhú časť finančných prostriedkov v hodnote 1 600 Eur z Lámavice EUBA 2020, ktorá bola zrušená z dôvodu pandémie COVID-19, bola za účasti zástupcov Študentského parlamentu EU v Bratislave Tomáša Mazána a Kataríny Strauszovej, odovzdaná Lenke Hnidzíkovej a jej starej mame Emílii v piatok 30. apríla 2021.

O Lenku sa plnohodnotne starajú milujúci starí rodičia, ktorí tak urobili po tom, čo Lenka stratila oboch svojich rodičov. Venujú sa jej, hľadajú rôzne spôsoby ako jej pomôcť a skvalitniť jej podmienky pre život. Lenka trpí rôznymi ochoreniami ako detská mozgová obrna, či epilepsia a podstúpila množstvo náročných operácií, ktoré sú finančné veľmi nákladné. Finančný dar tak poputuje na liečebné pobyty a potrebné rehabilitácie pre Lenku.

Zásluha na tomto dare patrí všetkých študentom univerzity, ktorí sa rozhodli nežiadať o vrátenie čiastky za zakúpený lístok na Lámavicu EUBA 2020, ktorá bola zrušená z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie.

druha cast prostriedkov od studentov euba smerovala pre lenku