Ekonomická univerzita v Bratislave v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Petržalka pravidelne spolupracuje a plní spoločné Memorandum. Pripravila v poradí 4. ročník obľúbenej Petržalskej letnej univerzity seniorov (PLUS).

Jar priniesla slnko a pozitívnu náladu a po dlhom období obmedzení, ktoré boli na Slovensku a v celom svete sa seniori vracajú do všednosti. Pre seniorov je to nesmierne dôležité. K tomu určite prispeje aj 4. ročník PLUS.

Cieľom PLUS je sprostredkovať účastníkom nové odborné informácie formou zaujímavých a zmysluplných prednášok. Počas 4 dní absolvujú 4 zaujímavé prednášky.

4. ročník PLUS sa bude konať v termíne od 06. 07. 2022 do 15. 07. 2022 v Dome kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, Petržalka. Slávnostné otvorenie a prvá prednáška s pánom Jozefom Banášom, bude 6. júla 2022, t. j. v stredu o 9.30 hod.

Celý projekt letnej univerzity je financovaný Mestskou časťou Bratislava-Petržalka a poskytuje ho pre svojich seniorov zadarmo.

„Našou ambíciou je, aby  4. ročník PLUS bol rovnako úspešný ako predchádzajúce ročníky. Veríme, že vybraté prednášky pre seniorov budú zmysluplným vyplnením leta 2022. Po neľahkom dvojročnom období, sa môžu seniori stretnúť bez obmedzení a to je dôvod na úsmev.“ Vyjadrili sa spoločne rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo a starosta MČ Bratislava-Petržalka Ján Hrčka.

Po poslednej prednáške, ako je tradíciou, získajú účastníci osvedčenia o absolvovaní 4. ročníka PLUS, ktoré spoločne odovzdajú rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave  a starosta MČ Bratislava-Petržalka.

Témy prednášok:

1. Prednáška 06.07.2022 od 9.30 do 11.00

Téma: Motivácia môjho života a tvorby

Prednášajúci: Jozef Banáš

2. Prednáška 08.07.2022 od 9.30 do 11.00

Téma: Nenechajme mozog zaháľať

Prednášajúci: Petra Hirtlová

3. Prednáška 13.07.2022 od 9.30 do 11.00

Téma: Prvky ľudovej mágie v etnomedicíne.

Prednášajúci: Katarína Nádaská

4. Prednáška 15.07.2022 od 9.30 do 11.00

Téma: Informácie nad zlato (Čo o každom z nás vie celý svet?)

Prednášajúci: Lukáš Harvila a Radoslav Vengrin,

DEUTSCHE TELEKOM SERVICES EUROPE SLOVAKIA s.r.o.

4. ročník PLUS - Petržalskej letnej univerzity seniorov