Komisia zložená z ekonómov pôsobiacich na zahraničných univerzitách a výskumných pracoviskách Ľuboš Pástor (Chicago Booth School of Business), Jarko Fidrmuc (Zeppelin University), Zuzana Fungáčová (Bank of Finland) rozhodovala o návrhoch na udelenie Ceny EU v Bratislave za publikačnú činnosť za rok 2021.

Komisia hodnotila 12 návrhov v kategórii Články v domácich a zahraničných časopisoch, 4 návrhy v kategórii Vedecké monografie v slovenskom jazyku a 1 návrh v kategórii Vedecké monografie v anglickom jazyku a 5 návrhov v kategórii Vysokoškolské učebnice. Na základe ich posúdenia navrhla rektorovi EU v Bratislave prof. Ing. Ferdinandovi Daňovi, PhD. udelenie ceny EU za publikačnú činnosť týmto publikáciám a ich autorom:

V kategórii Vysokoškolská učebnica: PÁLEŠ et al: Aktuárstvo, Letra Edu, 1. vydanie Bratislava , 2021, ISBN 978-80-89962-76-1

V kategórii Články v domácich a zahraničných časopisoch:

1. LYÓCSA et al: Predicting Risk in Energy Markets: Low-Frequency Data Still Matter. In Applied Energy, 2021
  2. CUPÁK et al: Gender differences in risky asset behavior: the importance of self-confidence and financial literacy. In: Finance Research Letters, 42, 2021
  3. HUDEC et al: Classification by ordinal sum of conjunctive and disjunctive functions for explainable AI and interpretable machine learning solutions. In: Knowledge-Based Systems, 2021

Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ocenil profesor Daňo cenou rektora EU v Bratislave za pedagogickú činnosť pána Ing. Mateja Lorka, PhD. z Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave za jeho inovatívny prístup vo výučbe predmetov zameraných na behaviorálnu a experimentálnu ekonómiu.

Všetkým kolegom, ktorí boli nominovaní a najmä oceneným gratulujeme!