6. októbra 2022 vymenoval rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, prof. Ing. Ferdinand Daňo, PhD., v súlade s implementáciou Akčného plánu HRS4R a prijatého Plánu rodovej rovnosti, pani prorektorku, doc. Ing. Paulu Puškárovú, Dis. art., PhD., za Ambasádorku pre rovnosť príležitostí.

Plán rodovej rovnosti na Ekonomickej univerzite v Bratislave odráža hodnoty dlhodobého záujmu rešpektovať a uplatňovať princíp rovnosti príležitostí. Úlohou ambasádorky pre rovnosť príležitostí je iniciovať aktivity pre zvyšovanie informovanosti zamestnancov a študentov univerzity v oblasti rodovej rovnosti, zber údajov a príprava akčných plánov v oblasti rodovej rovnosti, iniciovať úpravu vnútorných predpisov univerzity o prvky rodovej rovnosti, reprezentácia a aktívna spolupráca pri aktivitách domáceho a európskeho prostredia v oblasti rodovej rovnosti.

Vymenovanie Ambasádorky pre rovnosť príležitostí na EUBA

Pani prorektorke gratulujeme a želáme jej veľa úspechov v tejto funkcii.