Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand Daňo, prijal dňa 1.12.2022 rektora Seinäjoki University of Applied Sciences (SeAMK) Jaakko Hallila z Fínska, ktorého sprevádzala Marjo Arola, vedúca medzinárodných vzdelávacích služieb. Za EU v Bratislave sa rokovania zúčastnili Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Miroslava Darnadiová, vedúca oddelenia medzinárodnej mobility.

Univerzita v Seinäjoki poskytuje 34 študijných programov pokrývajúcich obchod, poľnohospodárstvo, zdravotníctvo, sociálnu prácu a technické smery pre 5000 študentov. SeAMK má rozvinutú sieť medzinárodnej spolupráce (210 partnerských inštitúcií v 52 štátoch sveta) a realizuje v súčasnosti 18 dvojitých diplomov. Všetky pracoviská sú efektívnymi aktérmi v oblasti výskumu, vývoja a inovácií. Areál SeAMK sa nachádza v technologickom parku Frami v Seinäjoki.

Obsahom rokovania delegácií bolo zhodnotenie aktuálnej spolupráce medzi oboma univerzitami a námety pre jej rozšírenie, najmä s cieľom posilnenia inštitucionálnej internacionalizácie. Obe inštitúcie majú uzatvorenú dohodu o spolupráci pri výmene študentov a učiteľov v rámci programu Erasmus+, v rámci ktorého bol v rokoch 2017 - 2021 realizovaný na FAJ projekt Prominence (kľúčová akcia 2: Strategické partnerstvá). EUBA a SeAMK sú tiež členmi Konzorcia pre dvojité diplomy (CIDD).