Oddelenie medzinárodnej spolupráce EU v Bratislave zorganizovalo v termíne od 17. do 21. júla 2023 1. ročník letnej školy s názvom Bratislava Summer School 2023 - Challenges of Global Leadership. Letnej školy sa zúčastnili študenti z viacerých významných európskych univerzít a to ISEG - Lisbon v Portugalsku, KU Leuven v Belgicku, SGH - Warsaw School of Economics v Poľsku a University of Applied Sciences Bochum v Nemecku.

Letnú školu otvoril svojim príhovorom Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EUBA. Vyzdvihol snahu zahraničných študentov napredovať vo svojej kariére rozširovaním poznania a zvyšovaním odborných znalostí. Po úvodnej časti študenti v programe pokračovali prehliadkou univerzity a po uvítacom občerstvení nasledovala výučba. Prvý deň bol ukončený prehliadkou historického centra mesta Bratislava.

V rámci letnej školy zahraniční študenti absolvovali dva predmety zamerané na medzinárodný obchod a financie a to International Business Management - Challenges and Opportunities, ktorý pedagogicky zabezpečili Denisa Čiderová a Daniel Krajčík z Obchodnej fakulty a Management of Public Finance, ktorý pedagogicky zastrešil Matej Boór z Národohospodárskej fakulty.

Všetkým študentom ďakujeme za účasť a gratulujeme k úspešnému absolvovaniu letnej školy!

EUBA privítala študentov letnej školy Challenges of Global Leadership

Zdroj: Oddelenie medzinárodnej spolupráce EUBA