Ceny rektora EU v Bratislave za publikačnú a pedagogickú činnosť sú každoročne odovzdávané pri príležitosti začiatku akademického roka.

Cena rektora EU v Bratislave za publikačnú činnosť

Komisia zložená z ekonómov pôsobiacich na zahraničných univerzitách a výskumných pracoviskách Ľuboš Pástor (Chicago Booth School of Business), Jarko Fidrmuc (Zeppelin University), Zuzana Fungáčová (Bank of Finland) rozhodovala o návrhoch na udelenie Ceny EU v Bratislave za publikačnú činnosť za rok 2022.

Komisia hodnotila 12 návrhov v kategórii Články v domácich a zahraničných časopisoch, 4 návrhy v kategórii Vedecké monografie v slovenskom jazyku a 1 návrh v kategórii Vedecké monografie v anglickom jazyku a 5 návrhov v kategórii Vysokoškolské učebnice. Na základe ich posúdenia navrhla rektorovi EU v Bratislave prof. Ing. Ferdinandovi Daňovi, PhD. udelenie ceny EU za publikačnú činnosť týmto publikáciám a ich autorom:

V kategórii vysokoškolská učebnica:

ONDRUŠKA Tomáš – BROKEŠOVÁ Zuzana – PASTORÁKOVÁ Erika – SNOPKOVÁ Andrea: Riadenie rizík a poisťovníctvo, Wolters Kluwer, 1. vydanie ČR, 2022, ISBN 978-80-7676-402-6

V kategórii články v domácich a zahraničných časopisoch:

1. LÁBAJ Martin, MAJZLÍKOVÁ Erika: Drivers of Deindustrialisation in Internationally Fragmented Production Structures, Cambridge Journal of Economics. - Oxford : Oxford University Press 2022
  1. VUČETIĆ Miljan – BROKEŠOVÁ Zuzana – HUDEC Miroslav – PASTORÁKOVÁ Erika: Financial literacy and psychological disaster preparedness: applicability of approach based on fuzzy functional dependencies. Information Processing and Management, 2022
  1. BAUHMÖL Eduard – BOURI Eli – HOANG Thi-Hong_van_ SHAZAD Syed Jawad Hussain – VÝROST Tomáš: Measuring systemic risk in the global banking sector: A cross-quantilogram network approach. Economic Modelling, 109, 105775, 2022
  1. CUPÁK Andrej – FESSLER Pirmin – HSU Joanne W. – PARADOWSKI Piotr R: Investor confidence and high financial literacy jointly shape investments in risky assets. Economic Modelling, 116, 106033,2022
  1. KALIŠ Richard – LUPTÁČIK Mikuláš – DUJAVA Daniel: "Efficiency effects of mergers: Harmonising merged production In: Journal of Operational Research Society, 2022
  1. LYÓCSA Štefan – BAUMÖHL Eduard – VÝROST Tomáš: YOLO trading: Riding with the herd during the GameStop episode. Finance Research Letters, 46, 102359, 2022
  1. PUŠKÁROVÁ Paula: Trust or Bust: Growth Effects of Knowledge, Human and Social Capital Revisited, Economic Systems, Amsterdam ELSEVIER, 2022

Cena rektora EU v Bratislave za pedagogickú činnosť

Hodnotiaca komisia v zložení: Ing. Elena Kohútiková, PhD., Ing. Andrej Révaj, Dr.h.c. Ing. Richard Farkaš, PhD., doc. Ing. Pavol Konštiak, CSc., Ing. Vladimír Sirotka CSc., Bc.Paulína Dudová, doc. Ing. Jaromír Novák, PhD., doc. Ing. Jana Péliová, PhD., doc. Ing. Mgr. Zuzana Juhászová, PhD. a prof. Ing. Ferdinand Daňo, PhD., rozhodovala o návrhoch na udelenie Ceny EU v Bratislave za pedagogickú činnosť za rok 2022.

Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ocenil profesor Daňo cenou rektora EU v Bratislave za pedagogickú činnosť za rok 2022 Dr. h. c. prof. Ing. Petra MARKOVIČA, PhD. DBA z Fakulty podnikového manažmentu. Dr. h. c. prof. Ing. Peter Markovič, PhD., DBA prispieva významnou mierou ku kontinuálnemu zvyšovaniu kvality pedagogickej činnosti svojou vysokou odbornou a vedeckovýskumnou úrovňou. V pedagogickej činnosti dlhodobo dosahuje mimoriadne úspechy, čo je preukázané nielen hodnotením zo strany vedenia Katedry podnikových financií, na ktorej pôsobí, ale aj hodnotením zo strany študentov vo výsledkoch prieskumov ich názorov.

Všetkým kolegom, ktorí boli nominovaní a najmä oceneným gratulujeme!