Rada ministrov Európskej únie 9.10.2023 schválila nomináciu Kataríny Kaszašovej a vymenovala ju za členku Európskeho dvora audítorov (EDA). Ing. Katarína Kaszasová, CA, FCCA, CIA je absolventkou Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave v študijnom programe účtovníctvo a audítorstvo.

Ing. Katarína Kaszasová, CA, FCCA, CIA

Vo funkcii bude pôsobiť od 16. októbra 2023 do 15. októbra 2029. Od roku 2020 pôsobila ako výkonná riaditeľka slovenského Úradu pre dohľad nad výkonom auditu. Predtým zastávala riadiace funkcie v Európskej investičnej banke (EIB), Európskom investičnom fonde (EIF) a Európskom stabilizačnom mechanizme (ESM) v Luxemburgu, ktorý má na starosti zabezpečenie finančnej stability eurozóny ako celku.

Európsky dvor audítorov (EDA) sa ako nezávislý externý audítor EÚ stará o záujmy daňových poplatníkov EÚ. Nemá zákonné právomoci, ale má za cieľ zlepšiť spravovanie rozpočtu EÚ zo strany Európskej komisie a podáva správy o stave finančných prostriedkov EÚ.

K získaniu funkcie v EDA jej srdečne blahoželáme a prajeme veľa pracovných úspechov.

Zdroj: https://europske.noviny.sk/2023/10/09/rada-eu-menovala-katarinu-kaszasovu-za-clenku-europskeho-dvora-auditorov/