V dňoch od 1. do 5. novembra 2023 sa výprava študentov EUBA zúčastnila na 8. Svetových univerzitných majstrovstvách (WIUSC) v Paríži, Francúzsku.

Na podujatí súťažilo 3 400 študentov zo 76 univerzít a 28 krajín v 14 športových disciplínach. Ekonomická univerzita v Bratislave postavila 9 tímov v siedmych športových disciplínach: basketbal, tenis, bedminton, futbal, futsal, plávanie a bedminton. Turnaj prišiel osobne podporiť svojou návštevou aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Paríži p. Ján Šoth.

Družstvo volejbalistov EUBA získalo zlatú medailu v obrovskej konkurencii zahraničných univerzít. Zloženie volejbalového družstva mužov:

Národohospodárska fakulta

• Samuel HOLINGA
  • Martin KRIŠÁK

Obchodná fakulta

• Samuel KRAJNÍK
  • Jakub RUTKAY

Fakulta hospodárskej informatiky

• Radoslav FICEK
  • Jaroslav GALADIK
  • Radovan KONEČNÍK

Fakulta podnikového manažmentu

• Branislav BUJALKO
  • Martin LAJCHA
  • Lukáš NEŠTICKÝ
  • Mohammadreza TATLARI

Krásny úspech dosiahli aj tenisti. Petra Mária KERDIKOVÁ (Fakulta aplikovaných jazykov) spoločne s Petrom KUČEROM (Národohospodárska fakulta), získali zlato v tenisovej zmiešanej štvorhre.

Družstvo tenistov EUBA obsadilo 4. miesto v súťaži družstiev, reprezentovali:

Národohospodárska fakulta

• Peter KUČERA

Obchodná fakulta

• Nadja MIHALDOVÁ
  • Marek NOVOSAD
  • Nina STRAŇÁKOVÁ
  • Filip URBÁNEK

Fakulta aplikovaných jazykov

• Petra Mária KERDIKOVÁ

Podnikovohospodárska fakulta so sídlom v Košiciach

• Laura ROHAČOVA

V bedmintone obsadila Lucia VOJTEKOVÁ (Obchodná fakulta) 5. miesto.

Príkladne bojovali a našu univerzitu vzorne reprezentovali aj ostatní študenti v ďalších družstvách reprezentujúcich všetky fakulty EU v Bratislave a prvýkrát aj PHF v Košiciach.

Všetkým patrí vďaka a tým najúspešnejším aj gratulácia k dosiahnutým umiestneniam!

8. Svetových univerzitných majstrovstvách (WIUSC) v Paríži/p>

8. Svetových univerzitných majstrovstvách (WIUSC) v Paríži