17. november je jeden z najvýznamnejších dní, aké si na Slovensku pripomíname. Je štátnym sviatkom, spomienkovým dňom Nežnej revolúcie v roku 1989, dňom boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodným dňom študentstva.

Medzinárodný deň študentstva, ktorý sa každoročne oslavuje 17. novembra, je príležitosťou pripomenúť si význam vzdelávania a práv študentov.

Medzinárodný deň študentstva zdôrazňuje význam zabezpečenia prístupu k vysokému vzdelaniu pre všetkých bez ohľadu na pohlavie, etnický pôvod, socioekonomický status alebo iné faktory. Je to príležitosť na reflexiu nad tým, ako vzdelávanie prispieva k rozvoju jednotlivca a spoločnosti ako celku.

Jedným z hlavných cieľov tohto dňa je pripomenúť dôležitosť slobody prejavu, práva na vzdelanie a úlohy, ktoré majú študenti vo formovaní verejnej mienky. Študenti sú často hnacou silou zmien a hnutí, ktoré smerujú k vytváraniu spravodlivejšieho a inkluzívnejšieho sveta.

V súčasnej dobe čelíme mnohým výzvam v oblasti vzdelávania, a preto je dôležité zdôrazniť potrebu podporovať študentov na ich ceste k poznaniu. Kvalitné vzdelanie nie je len individuálnym právom, ale aj investíciou do budúcnosti spoločnosti. Medzinárodný deň študentstva nám pripomína, že každý študent má právo na bezpečné a podporujúce prostredie, kde sa môže vzdelávať a rozvíjať svoje schopnosti.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva odovzdal dňa 14. 11. 2023 rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo za prítomnosti prorektora pre medzinárodné vzťahy, dekanov fakúlt, riaditeľa CTVaŠ EU v Bratislave a podpredsedníčky študentskej časti AS EU v Bratislave mimoriadne štipendium 16 študentom. Štipendium udelil najlepším študentom jednotlivých fakúlt na návrh dekanov fakúlt a študentom za mimoriadne športové úspechy na návrh riaditeľa CTVaŠ EU v Bratislave.

Mimoriadne štipendium pri tejto príležitosti získali:

Za vynikajúce plnenie študijných povinností

Národohospodárska fakulta

• Bc. Sofia Šillerová
  • Boris Gerát

Obchodná fakulta

• Katarína Bobotová
  • Dominik Novák

Fakulta hospodárskej informatiky

• Bc. Monika Ferenčáková
  • Bc. Katarína Kužmová

Fakulta podnikového manažmentu

• Andrea Tabačková
  • Bc. Klaudia Kittová

Fakulta medzinárodných vzťahov

• Bc. Radovan Kopál

Fakulta aplikovaných jazykov

• Bc. Diana Kutliaková

Podnikovohospodárska fakulta so sídlom v Košiciach

• Bc. Matúš Maršala

Za dosiahnutie vynikajúceho výsledku v športovej činnosti

Národohospodárska fakulta

• Dominik Imrich

Fakulta podnikového manažmentu

• Viktória Dzáková

Fakulta medzinárodných vzťahov

• Bc. Branislav Balogh

Fakulta aplikovaných jazykov

• Petra Mária Kerdíková
  • Vanesa Vojčíková

K 17. novembru prajeme študentom veľa energie, húževnatosti, odvahy a vytrvalosti pri štúdiu a v profesionálnom živote.

Vedenie Ekonomickej univerzity v Bratislave

Mimoriadne štipendium najlepším pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva