Ekonomická univerzita v Bratislave zorganizovala pre študentov veľtrh práce a kariérneho poradenstva Kariérna cesta 2023. V utorok 21. novembra 2023 a v stredu 22. novembra 2023 zaplnili vestibul univerzity TOP zamestnávatelia z národných aj nadnárodných spoločností a organizácií, ktoré ponúkali študentom pracovné príležitosti, stáže, brigády, študijné a jazykové pobyty, či rôzne konzultácie.

Spoločnosti z oblastí bankového sektora, obchodu, marketingu, poradenstva, audítorstva, účtovníctva, IT, predstavili študentom univerzity nielen množstvo pracovných ponúk, ale aj pracovný život a kariéru v týchto firmách. Počet študentov, ktorí sa veľtrhu zúčastnili, sa pohyboval v rozmedzí 4 500 – 5 000 študentov.

Tento ročník Kariérnej cesty hodnotíme celkovo ako vydarený. Ohlasy od spoločností a od študentov sú veľmi pozitívne. Počas dvoch dní sa študenti mali možnosť porozprávať s prezentujúcimi spoločnosťami a získať tak veľmi cenné informácie pre rozvoj svojej kariéry. Záujem bol enormný, čo si pochvaľovali aj vystavujúce spoločnosti. Aj preto sa mnohé z firiem veľmi radi zúčastňujú podujatí na EUBA, kde si hľadajú svojich budúcich kolegov“, povedal Ing. Miroslav Horňák, riaditeľ Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou a organizátor veľtrhu.

Zoznam vystavujúcich spoločností, ktoré sa prezentovali na veľtrhu:

• Arisan, s.r.o.
  • Arval Competence Center
  • BILLA
  • British American Tobacco
  • Clarios
  • DECATHLON Slovensko
  • Deloitte Slovensko
  • DXC Technology
  • Ernst & Young
  • Finančná správa Slovenskej republiky
  • Freshfields
  • Generali Poisťovňa
  • Grant Thornton
  • H&M Hennes & Mauritz Slovensko
  • Henkel Slovensko
  • Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
  • KPMG
  • Kyndryl Services Slovensko
  • LeitnerLeitner
  • Lidl Slovenská republika, v.o.s.
  • Nestlé Slovensko
  • OMV Slovensko
  • OVB Allfinanz Slovensko a.s.
  • PARTNERS
  • PwC
  • Siemens
  • SISA / Injoy
  • Slovenská sporiteľňa a.s.
  • Slovnaft a.s.
  • Southwestern Advantage
  • Swiss Re
  • Talent Solutions (bývalé Adecco)