V súvislosti so zabezpečením bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov a študentov EU v Bratislave v súvislosti s rizikom ochorenia COVID-19

prikazujem

od 11. októbra 2021 dodržiavať tieto všeobecné protiepidemické opatrenia:

1. Oboznamovať sa pravidelne s aktuálnym COVID-automatom, ktorý stanovuje základné opatrenia počas jednotlivých fáz epidémie.
  2. Riadiť sa opatreniami rektora v znení platných dodatkov.
  3. Využívať relevantné spôsoby kontroly aktuálneho zdravotného stavu ešte pred príchodom na EU v Bratislave.
  4. V prípade prejavov akútneho respiračného ochorenia, klinických príznakov COVID-19, v prípade nariadenej domácej izolácie, nariadeného PCR testovania alebo v prípade potvrdeného ochorenia COVID-19 nevstupovať do priestorov EU v Bratislave, vrátane študentských domovov (u zamestnanca – oznámiť túto skutočnosť zamestnávateľovi, u študenta – oznámiť túto skutočnosť kontaktnej osobe na príslušnej fakulte).
  5. Osobám s prejavmi akútneho respiračného ochorenia, osobám s klinickými príznakmi COVID-19, ako aj osobám podliehajúcim nariadenej domácej izolácii, nariadeného PCR testovania alebo osobám s potvrdeným ochorením COVID-19 neumožniť vstup do priestorov EU v Bratislave, vrátane študentských domovov.
  6. V prípade prejavov akútneho respiračného ochorenia, klinických príznakov COVID-19 prejavujúcich sa počas výkonu práce alebo pedagogického procesu, ihneď opustiť priestory EU v Bratislave, oznámiť túto skutočnosť vedúcemu zamestnancovi, u študentov kontaktnej osobe na príslušnej fakulte a riadiť sa vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR a odporúčaniami lekára.
  7. Zamestnávateľ alebo kontaktná osoba na príslušnej fakulte informuje o danej skutočnosti Referát bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a požiarnej ochrany EU v Bratislave.
  8. Riadiť sa prevádzkovými pokynmi, vnútornými predpismi EU v Bratislave a opatreniami Úradu verejného zdravotníctva.
  9. Pri ubytovaní sa v študentských domovoch všetkým ubytovaným osobám predložiť príslušný doklad o režime OTP uvedený v poznámke[1]. Do tohto dokladu je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený nahliadnuť.
  10. Pri krátkodobom ubytovaní v ubytovacích zariadeniach EU v Bratislave – Jarabá, Pokrok, Virt všetkým osobám predložiť príslušný doklad o režime OTP uvedený v poznámke 1. Do tohto dokladu je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený nahliadnuť.
  11. Od všetkých zamestnancov a študentov vyžadovať pri vstupe do priestorov EU v Bratislave (vrátane PHF EUBA so sídlom v Košiciach a študentských domovov) predloženie preukazu zamestnanca alebo preukazu študenta.
  12. Od inej verejnosti, ktorá nie je zamestnancom ani študentom EU v Bratislave, vyžadovať predloženie dokladu totožnosti a zaevidovať ich prítomnosť do knihy návštev.
  13. Od všetkých osôb vstupujúcich do priestorov EU v Bratislave vrátane študentských domovov vyžadovať použitie ochranného rúška, resp. respirátora v závislosti od aktuálneho COVID-automatu pre daný okres a dezinfekciu rúk, dôkladne dodržiavať zásadu R-O-R (rúško, odstup, ruky).
  14. Ochranné rúška, resp. respirátory používať vo všetkých vnútorných priestoroch univerzity a v priestoroch určených na výučbu.
  15. Ochranné rúška, resp. respirátory používať vo všetkých vnútorných priestoroch študentských domovov s výnimkou izieb.
  16. Zabezpečiť pravidelné a krátkodobé vetranie miestností.
  17. Na pracovisku dodržiavať primeraný odstup najmenej 1,5 – 2 metre od ostatných osôb.
  18. Pri vybavovaní pracovných a študijných záležitostí vstupovať do miestností podľa možností po jednom a dodržiavať sociálny odstup.
  19. Obmedziť osobám zdržiavajúcim sa na pracovisku osobný kontakt s inými osobami na nevyhnutnú mieru a zdržať sa podávania rúk.
  20. Počas vyučovania v posluchárňach zabezpečiť primeraný sociálny odstup medzi študentmi navzájom, medzi študentmi a učiteľmi.
  21. Na pracoviskách a v posluchárňach zabezpečiť pravidelnú dezinfekciu povrchov pracovných plôch a dezinfekciu hygienických zariadení.
  22. Nezoskupovať sa na pracoviskách alebo vo verejných vnútorných priestoroch univerzity do skupín.
  23. Nezoskupovať sa v izbách v študentských domovoch alebo vo verejných vnútorných a vonkajších priestoroch študentských domovov do skupín.
  24. Pravidelne upratovať svoje priestory (izby v študentských domovoch), používať dezinfekčné prostriedky a dbať na dodržiavanie ostatných hygienických opatrení.
  25. V prípade objavenia sa príznakov ochorenia COVID-19 počas pobytu v študentskom domove bezodkladne kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára, informovať vedenie študentského domova a riadiť sa ich pokynmi.
  26. Po skončení účelu návštevy EU v Bratislave, po skončení pracovnej doby alebo po skončení vyučovacieho procesu opustiť priestory EU v Bratislave.
  27. Na elektronickú komunikáciu (medzi zamestnancami navzájom, medzi zamestnancami a študentmi) využívať výhradne e-mailové kontá pridelené Ekonomickou univerzitou v Bratislave. Používanie súkromných e-mailových kont na oficiálnu elektronickú komunikáciu sa zakazuje.

V Bratislave  7. októbra 2021

prof. Ing. Ferdinand Daňo, PhD.
rektor

Kontaktné osoby pre študentov na jednotlivých fakultách

Národohospodárska fakulta

Mgr. Jana Šipošová – tel. +421 2 67291245 – e-mail: jana.siposova@euba.sk