spolufinancovaný fondom - Európsky sociálny fond

Operačný  program 312000 - Operačný program Ľudské zdroje
Prioritná  os 1. Vzdelávanie
Konkrétny cieľ 1.3.1 Zvýšiť kvalitu VŠ vzdelávania a rozvoj ľudských zdrojov v oblasti výskumu a vývoja s cieľom dosiahnuť prepojenie VŠ vzdelávania s potrebami trhu práce
Kód výzvy OPLZ-PO1/2021/DOP/1.3.1-01 - Podpora vnútorných systémov zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania
ITMS 312011BFF7
Trvanie projektu 02.11.2021 - 30.06.2023

Stručný popis projektu

Hlavným cieľom projektu „Revízia vnútorného systému zabezpečovania kvality na EU v Bratislave“ je revízia vnútorného systému zabezpečovania kvality na EU v Bratislave v nadväznosti na zákon č. 269/2018 o kvalite vysokoškolského vzdelávania a jeho prispôsobenie štandardom kvality definovanými SAAVŠ a medzinárodnými organizáciami na certifikovanie kvality (najmä AACSB). Cieľom je vytvoriť jednotnú politiku kvality na EU v Bratislave vo všetkých jej činnostiach, vyškoliť v nej vedúcich pracovníkov, pedagogických aj nepedagogických pracovníkov, študentov a zástupcov praxe a tak prispieť k poskytovaniu kvalitného vzdelávania, výskumu a ostatných činností univerzity v súlade s jej misiou a zabezpečenie medzinárodne porovnateľnej kvality týchto činností ako aj ich hodnotenia.

Hlavný cieľ projektu bude realizovaný prostredníctvom 1 hlavnej aktivity revízia a úprava vnútorného systému zabezpečovania kvality na EU v Bratislave a 4 podaktivít:

1. revízia a tvorba procesov a dokumentov vnútorného systému zabezpečovania kvality na EU v Bratislave;
  2. vytvorenie nástrojov a postupov pre hodnotenie dosahovania stanovených cieľov so zameraním na zvyšovanie kvality vzdelávania a hodnotenia kvality;
  3. tvorba postupov a nástrojov technického zabezpečenia procesov riadenia a zabezpečovania kvality na EU v Bratislave;
  4. koordinácia projektu.

Miestom realizácie cieľových aktivít projektu je rozvinutý región, Bratislava, sídlo Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Výstupy projektu

Výstupy z projektu: Revízia vnútorného systému kvality na EU v Bratislave

Štatúty jednotlivých fakúlt, Disciplinárne poriadky fakúlt, Študijné poriadky fakúlt

Revízia vnútorného systému kvality na EU v Bratislave