Ekonomická univerzita v Bratislave spoluorganizuje v týždni od 10. - 14. decembra 2018 Workshop Inštitútu Ronalda Coasa. Medzi uznávanými členmi fakulty z prestížnych univerzít je tiež známy Robert Aliber, emeritný profesor Chicagskej univerzity. V minulosti veľa písal o finančnej kríze na Islande a spolu s Gyfli Zoega aj editoval Prelúdium na Islandskú finančnú krízu (Palgrave, 2011).

V súčasnosti sa vo výskume zameriava na zdroje identifikácie šokov, ktoré od začiatku 70. rokov viedli k veľkej volatilite cien mien, dlhopisov, akcií, nehnuteľností a komodít. Tieto šoky viedli k viac ako štyridsiatim bankovým krízam, ktoré sa prevažne prekrývali s krízami mien. Veľká recesia v roku 2009 bola tiež dôsledkom bankovej krízy z roku 2008.

Jeho stredajšia prednáška na tému "Prečo sme prežili 100 bankových kríz od roku 1980?" bola odborne zaujímavá aj inšpiratívna.