Dňa 3. marca 2020 navštívila Ekonomickú univerzitu v Bratislave mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Rakúskej republiky na Slovensku, J.E. Margit BRUCK-FRIEDRICH, ktorá vystúpila s prednáškou v rámci predmetu Diplomacia v praxi. Vo svojej prezentácii sa sústredila na dôležitosť medzinárodných zoskupení, výzvy, ktorým čelí Európska únia v 21. storočí a taktiež poukázala na význam ekonomickej a kultúrnej spolupráce medzi Rakúskom a Slovenskom.

Margit Bruck-Friedrich pred prednáškou prijal Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy, ktorý veľvyslankyňu informoval o aktuálnej akademickej spolupráci s univerzitami v Rakúsku. Veľvyslankyňa Margit Bruck-Friedrich pôsobí na Slovensku od februára 2019.

Fotogaléria