Celkové prvenstvo si zo 45. ročníka medzifakultných športových súťaží Pohár rektora, pod záštitou rektora Ferdinanda Daňa, odniesli športovci z Národohospodárskej fakulty a získali putovný pohár.

Na druhom mieste skončila Podnikovohospodárska fakulta so sídlom v Košiciach, ktorej nevyšla obhajoba víťazstva zo 44. ročníka a tretie miesto obsadila Fakulta podnikového manažmentu.

Pohár rektora každoročne organizuje Centrum telesnej výchovy a športu Ekonomickej univerzity v Bratislave v spolupráci s VŠK Ekonóm a Slovenskou asociáciou univerzitného športu.

Študenti si počas troch dní plných športu (27. - 29. marec 2023), mohli svoje sily zmerať v disciplínach tenis, stolný tenis, futbal, volejbal, bedminton, florbal, silový trojboj, aerobik a beh Horským parkom.