V dňoch 26. - 29. septembra 2023 sa v Rotterdame uskutočnil 33. medzinárodný vzdelávací veľtrh Európskej asociácie pre medzinárodné vzdelávanie (EAIE). Konferencie s ústrednou témou „Connecting currents“ sa zúčastnilo viac ako 6700 účastníkov, z 1600 inštitúcií pochádzajúcich z viac ako 100 štátov sveta. Účastníci veľtrhu mali okrem osobných stretnutí a návštevy jednotlivých stánkov vystavovateľov možnosť zúčastniť sa aj interaktívnych workshopov, odborných seminárov a networkingových akcií.

Na podujatí mala svoje zastúpenie aj delegácia SR pod vedením Michala Fedáka, štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Za Ekonomickú univerzitu v Bratislave sa veľtrhu zúčastnili Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy, Miroslava Darnadiová, vedúca Centra medzinárodných vzťahov a Diana Mydliarová, koordinátorka CMV pre študijné programy v cudzích jazykoch.

Svojim rozsahom a kvalitou veľtrh EAIE umožňuje na jednom mieste zrealizovať osobné stretnutia so súčasnými ako aj potenciálnymi partnermi z významných inštitúcií z celého sveta a ďalej tak rozvinúť a prehĺbiť medzinárodnú spoluprácu. „EAIE je prvá liga veľtrhov vzdelávania, musíme byť na takýchto podujatiach viditeľní a budovať si značku. Počas štyroch dní sme absolvovali viac ako 30 oficiálnych rokovaní, ako aj veľké množstvo neoficiálnych stretnutí. Verím, že všetky tieto stretnutia posilnia medzinárodnú spoluprácu našej univerzity nielen v oblasti vzdelávania“, zhodnotil účasť na veľtrhu prorektor Mattoš. Zároveň ocenil podporu zo strany MŠVVaŠ SR zabezpečením prezentačného stánku Study in Slovakia. Zastúpenie na veľtrhu využilo 15 slovenských univerzít a vysokých škôl.

EUBA na európskom vzdelávacom veľtrhu EAIE 2023 v Rotterdame