Centrum medzinárodných vzťahov EU v Bratislave zorganizovalo pre výmenných študentov letného semestra 2023/2024 od 5. februára do 5. marca 2024 fotografickú súťaž, ktorej cieľom bolo pozdvihnúť technickú aj umeleckú stránku fotografie.

Téma „Bratislava mojimi očami“ umožnila študentom podeliť sa o svoje pohľady na Bratislavu prostredníctvom fotografie. Centrum medzinárodných vzťahov vyhlásilo troch víťazov, ktorých ocenil Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy.

Medzi víťazmi bola na prvom mieste Mareike K. z University of Nürtingen-Geislingen (HfWU) v Nemecku, ktorá zdieľala fotografiu s názvom „Sunset on the Danube“ a povedala: „Išla som s priateľmi po meste a prechádzali sme cez rieku, keď slnko zapadalo. Pomyslela som si, že by to mohol byť krásny záber krajiny!“. Filipine D. z University of Savoy Mont Blanc - Chambery vo Francúzsku povedala: „Inšpirovali ma všetky svetlá na konci dňa, ktoré svietili na staré budovy a odhaľovali ich krásu!“, ktorá sa so svojou fotografiou s názvom "Lights awakening Bratislava's hidden beauty“, umiestnila na druhom mieste. Ismael L. z University of Granada v Španielsku, ktorý svoj pohľad na Bratislavu sprostredkoval fotkou s názvom „Spring arrival“ a umiestnil sa na treťom mieste spomenul: „Videl som, že UFO bolo iné ako čokoľvek, čo som doteraz videl, takže som urobil fotku!".

Ďakujeme všetkým študentom, ktorí sa zapojili do súťaže a gratulujeme víťazom!

Víťazi:

1. Mareike K. University of Nürtingen-Geislingen (HfWU), Nemecko - Sunset on Danube
  2. Philippine D. - University of Savoy Mont Blanc - Chambery, Francúzsko - Lights awakening Bratislava's hidden beauty
  3. Ismael L. - University of Granada, Španielsko - Spring arrival

Ismael L. - University of Granada, Španielsko - Spring arrival