Slávia EU Bratislava získala vo štvrtok 25. apríla 2024 svoj 22. majstrovský titul vo volejbale žien v extralige žien. Tento rekordný úspech a dominanciu v slovenskej extralige podčiarkuje aj štvrtý majstrovský titul získaný po sebe, ktorým si Slávia EUBA ešte pevnejšie upevňuje svoju pozíciu lídra v slovenskom ženskom volejbale.

Vo finále sa hráčky Slávie EUBA stretli s družstvom VP UKF Nitra, ktoré sa stalo víťazom základnej časti extraligy žien a do finále sa prebojovalo cez Brusno a UNIZA Žilina.

Slávia EUBA obsadila v základnej časti 3. miesto. Slávistky sa do finále prebojovali cez družstvo Prešova (štvrťfinále 3:0 na zápasy) a cez mestského rivala VKP Bratislava (semifinále 3:1 na zápasy).

Finálová séria odštartovala zápasom na ihrisku VP UKF Nitra, kde Slávia EUBA prehrala 3:0 na sety (-16, -25, -25). Najmä druhý a tretí set boli veľmi vyrovnané, napínavé a plné pekných výmien, ktoré sa museli divákom veľmi páčiť. V podobnom duchu sa niesli aj druhý zápas na ihrisku Slávie EUBA a tretí zápas finálovej série na ihrisku VP UKF Nitra, ktoré slávistky zvládli a vyhrali oba zápasy 3:1 na sety. Štvrtý zápas sa niesol v rovnakom duchu. V prvom sete predvádzali dievčatá zo Slávie EUBA zodpovednú hru a set ovládli so skóre 25:14. V druhom sete družstvo VP UKF Nitra vzdorovalo viac, no slávistky si vybojovali 5-bodový náskok a ovládli aj druhý set výsledkom 25:20. Tretí set bol jasne v réžii dievčat VP UKF Nitra, ktoré viedli počas celého setu a po výsledku 14:25 znížili skóre zápasu na 2:1 na sety. Štvrtý set bol vyrovnaný. Žiaden z tímov výraznejšie svojmu súperovi neodskočil. Pekné výmeny striedali chyby na oboch stranách. Slávistky však ukázali v závere setu pevnejšie nervy a po dramatickej koncovke získali štvrtý set 26:24. Ovládli tak celý štvrtý zápas výsledkom 3:1 na sety. Následne tak mohli odštartovať oslavy 22. majstrovského titulu pre Sláviu EUBA.

Pre Sláviu EU Bratislava to bolo v poradí už 31. finále v histórii samostatnosti Slovenskej republiky a teda platí, že je jediným klubom na Slovensku, ktorý sa prebojoval do finále vo všetkých ročníkoch extraligy žien.

Výsledky zápasov finálovej série:

1. zápas 17.4.2024 – VP UKF Nitra – Slávia EU Bratislava 3:0
  2. zápas 21.4.2024 – Slávia EU Bratislava – VP UKF Nitra 3:1
  3. zápas 23.4.2024 – VP UKF Nitra – Slávia EU Bratislava 1:3
  4. zápas 25.4.2024 – Slávia EU Bratislava – VP UKF Nitra 3:0

Slávia EU Bratislava je s 22-timi slovenskými titulmi vo volejbale žien najúspešnejším palubovkovým klubom na Slovensku.

Hlasy po zápase a finálovej sérii:

Jakub Brečka, tréner Slávia Kooperativa: Začali sme veľmi dobre, ale dostali sme sa do kŕča. Z neho sme sa dostali a v koncovke ukázali pevnejšie nervy. Som veľmi šťastný, že sa táto sezóna skončila napriek mnohým komplikáciám majstrovským titulom. Gratulujem všetkým dievčatám, manažmentu aj ľuďom v klube.

František Bočkay, tréner Volley project UKF: V príprave na zápas sme nič nepodcenili a skutočne dali do nej všetko. Dva sety sme hrali nervózne, ale potom sme sa dostali do zápasu. Mrzí ma, že sme nezvládli koncovku štvrtého setu, aj keď sme ju mali dobre rozohranú.

Prehľad majstrov Slovenska v extralige volejbalistiek podľa počtu titulov:

22 – Slávia EU Bratislava (1993, 1994, 1995, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2008, 2010, 2011, 2013, 2015, 2016, 2017, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024)

3 – Senica (2005, 2006, 2007), Doprastav Bratislava (2009, 2012, 2014)

2 – Žilina (1996, 1997)

1 – Strabag Bratislava (2018)

Pozn.: V roku 2020 titul neudelili, sezóna bola predčasne ukončená pre koronavírus.

Aj my sa pripájame k poďakovaniu za úspešnú reprezentáciu Ekonomickej univerzity v Bratislave, tešíme sa z víťazstva a zároveň im k nemu úprimne blahoželáme. Do ďalších športových úspechov im prajeme veľa šťastia.