Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo privítal v utorok 4. apríla 2017 na pôde univerzity prezidenta Slovenskej republiky J. E. Andreja Kisku. Stretnutie sa konalo pri príležitosti diskusie prezidenta republiky so študentmi EU v Bratislave. Pred diskusiou so študentmi sa uskutočnilo krátke rokovanie prezidenta republiky so zástupcami univerzity.

Univerzitu na tomto rokovaní reprezentovalo vedenie univerzity a dekani jednotlivých fakúlt. V rozhovore so zástupcami univerzity sa prezident republiky zaujímal o dianie na EU v Bratislave, o postavenie univerzity v štruktúre slovenských vysokých škôl, ako aj o kvalitu vzdelávania na univerzite a problémy, s ktorými sa univerzita každodenne stretáva.

Následne sa v aule EU v Bratislave uskutočnila diskusia prezidenta Slovenskej republiky so študentmi univerzity. Prezident republiky prezentoval študentom svoju životnú a kariérnu cestu a zaujal svoje stanovisko k vybraným aktuálnym otázkam krajiny a spoločnosti. V diskusii odpovedal na všestranné otázky študentov, ktorí sa aktívne zaujímajú o spoločenské dianie. Prezident pozitívne zhodnotil aktivitu študentov počas diskusie, ako aj mimoriadny záujem, o čom svedčila účasť viac ako 1 000 študentov.