Rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo prijal dňa 3. apríla 2017 delegáciu z Ruskej prezidentskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy v Moskve (RANEPA) so sídlom vo Volgograde. Delegáciu viedol Igor Tjumencev, riaditeľ Volgogradského inštitútu manažmentu a jej členmi boli Evgenia Guljaeva, vedúca katedry cudzích jazykov a interkultúrnej komunikácie a Nina Tjumenceva, docentka katedry románskej filológie Volgogradskej štátnej univerzity.

Návštevu sprevádzala Elena Epišina z Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku. EU v Bratislave uzatvorila spoluprácu s Volgogradským inštitútom manažmentu RANEPA v roku 2015, ktorá sa rozvinula najmä na Fakulte aplikovaných jazykov. Obe strany vyjadrili záujem o rozšírenie medziinštitucionálnej spolupráce.