Dňa 21. marca 2017 bol hosťom predmetu Diplomacia v praxi mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Holandského kráľovstva v Slovenskej republike, J.E. Richard van Rijssen. EU v Bratislave má dlhoročnú akademickú spoluprácu s viacerými univerzitami v Holandsku, o ktorej hosťa informovali Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Jana Blštáková, prodekanka pre zahraničné vzťahy FPM.

Práve na túto fakultu zamieria v prvý aprílový týždeň študenti z univerzity vo Windesheime a posilnia tak mobilitnú výmenu učiteľov a zamestnancov v rámci 4.ročníka Medzinárodného týždňa.

Veľvyslanec van Rijssen ocenil úvodnú prezentáciu študentského tímu zameranú na základné informácie o politickom systéme a hospodárstve Holandska. Vo svojej prednáške sa zameral na vnútropolitickú povolebnú situáciu v Holandsku, ale tiež na aktuálny vývoj v Európe. Ako na záver zdôraznil, jedine spoločnými silami je možné riešiť vážne výzvy, ktorým Európa v súčasnosti čelí.