V rámci rozbiehajúcej sa spolupráce 7 európskych univerzít a v deň podpísania začlenenia EU v Bratislave do Pan European Partnership Alliance privítal dňa 16.2.2017 Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy, na pôde univerzity 47 študentov a 3 učiteľov z univerzity Windesheim v Holandsku.

Cieľom spolupráce je výmena študentov a učiteľov v pravidelných cykloch, zvyšovanie kvality výučby v oblasti manažmentu výroby a logistiky, postupné vytvorenie spoločných študijných programov s prepojením na sieť priemyselných partnerov. Zahraniční hostia spolu so študentmi študijného programu Manažment výroby a logistika FPM navštívili závod Volkswagen Slovakia a absolvovali prehliadku hlavného mesta.