Komisia J. W. Fulbrighta pre vzdelávacie výmeny v Slovenskej republike v spolupráci s Centrom severoamerických štúdií (CNAS) pri Ústave medzinárodných vzťahov na EU v Bratislave a veľvyslanectvom USA v SR zorganizovala v dňoch 6. a 7. októbra 2016 na pôde univerzity seminár zameraný na organizáciu krátkodobých študijných programov pre zahraničných študentov na univerzitách na Slovensku.

Podujatia sa zúčastnili zástupcovia desiatich slovenských univerzít, ktorí sú zodpovední za oblasť zahraničných vzťahov zo stránky organizačnej aj obsahovej. Prednášajúcimi boli zahraniční experti v tejto oblasti: Brad Sekulich z University of North Carolina, Heidi Hobb z North Carolina State University, Elizabeth Trnka z Univerzity v Heidelbergu, Martin Vašek z Masarykovej univerzity v Brne a Jacek Witkoś z Univerzity Adama Mickiewicza v Poznani.