Na Slovensku sa v roku 2016 uskutočnil jubilejný 10. ročník festivalu vedy - Európska noc výskumníkov 2016. Hlavným mottom podujatia v tomto roku bolo „Srdce a mozog slovenskej vedy“: oba orgány sú dôležité pre život každej ľudskej bytosti a oba symbolizujú aj dva hlavné atribúty nevyhnutné pre ľudskú tvorivú činnosť - myslenie a lásku. Kým mozog má zdôrazňovať tvorivý potenciál a múdrosť vedcov, inovátorov a učiteľov, srdce je symbolom odhodlania a zanietenia k vedeckej práci.

Fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave sa dňa 30.9.2016 zúčastnili na festivale vedy – Európska noc výskumníkov 2016 už šiestykrát. Návštevníci tohto vedecko-popularizačného podujatia mali v priestoroch Starej tržnice v Bratislave príležitosť stretnúť tvorivých pracovníkov EU v Bratislave v dvoch prezentačných vedeckých stánkoch až do neskorých večerných hodín: v stánku s intuitívnym názvom „Letom svetom“ prezentovali kreatívnou formou svoje aktivity Fakulta aplikovaných jazykov, Obchodná fakulta, Fakulta medzinárodných vzťahov a v stánku „Dobrá práca = úspešná budúcnosť“ pútavým spôsobom zaujali všetky generácie účastníkov festivalu vedy Fakulta podnikového manažmentu a Národohospodárska fakulta.