Volejbalistky  Slávie EU obhájili majstrovský titul. V sobotňajšom treťom zápase finále play off slovenskej extraligy vyhrali na domácej palubovke nad KV Kežmarok 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá ovládli suverénne 3:0. V bratislavskej hale Mladosť boli diváci svedkami zisku už šestnásteho majstrovského titulu pre Sláviu v ére samostatnosti. Slávia EU vyhrala v marci aj Slovenský pohár a deviaty raz tak získala "double".

Slávia EU vyhrala všetkých 32 zápasov v extralige a k tomu pridala aj dva triumfy v Slovenskom pohári. V 24-ročnej histórii sa titul bez jedinej prehry podarilo získať len trom tímom a Slávia EU pod vedením trénera Martina Hančíka je jedným z nich.

Tréner Slávie EU – Martin Hančík – k víťazstvu uviedol: "Je to absolútna fantázia. Nielen preto, že sme zvládli celú sezónu bez prehry, ale som veľmi rád, že sme vôbec získali titul s takýmto mladým družstvom. Celé play off bolo veľmi náročné. Vo finálovej sérii bolo kľúčové víťazstvo v druhom zápase v Kežmarku a veril som, že doma si to už nemôžeme nechať ujsť. Dievčatám ďakujem za celú sezónu, ako sa obetovali aj popri škole, ako pracovali na tréningoch a za to všetko si titul zaslúžili."

Aj my sa pripájame k poďakovaniu za úspešnú reprezentáciu Ekonomickej univerzity v Bratislave, tešíme sa z víťazstva a zároveň im k nemu úprimne blahoželáme. Do ďalších športových úspechov im prajeme veľa šťastia.