17. marec 2016 patril na tohtoročnom Mesiaci frankofónie na Slovensku EU v Bratislave. Bol to 5. ročník Fóra Študenti – Podniky, stretnutia medzi akademickým a pracovným prostredím. Ako prvá bola v programe konferencia na tému Energetická politika v rámci Európskej únie, ktorú otvoril prednáškou prof. Alain Buzelay z francúzskej Université de Lorraine.

Na otvorení samotného Fóra Študenti – Podniky sa pred prezentáciou podnikov prihovorili študentom: veľvyslanec FR J. E. Didier Lopinot, rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo, prezidentka Francúzsko-slovenskej obchodnej komory Martina Maláková a riaditeľ Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu Fréderic Delaneuville. Až do 18:00 hod. mali študenti možnosť stretnúť sa so zástupcami podnikov v ich stánkoch. Po koncerte mladej slovenskej šansonierky nasledovala tombola o veľmi zaujímavé ceny.