Ekonomická univerzita v Bratislave pomáha rôznymi aktivitami absolventom a študentom univerzity vo väzbe na ich uplatnenie na trhu práce. Takouto aktivitou je aj Deň absolventov, ktorý sa uskutočnil 9. marca 2016 v priestoroch univerzity na Dolnozemskej ceste v Bratislave.

Toto podujatie je každý rok organizované ako veľtrh práce a kariérneho poradenstva a jedným z jeho cieľov je umožniť zúčastneným spoločnostiam priamy kontakt a konzultácie najmä s tohtoročnými absolventmi univerzity. Okrem toho môžu osloviť záujemcov z radov viac ako 8 tisíc študentov univerzity, a to aj v rámci sprievodných prednášok na veľtrhu.

Poslaním univerzity je nielen poskytovať študentom Ekonomickej univerzity v Bratislave kvalitné vzdelanie, ale aj spolupracovať s nimi z hľadiska uplatnenia nadobudnutých poznatkov v praxi. Deň absolventov je príležitosťou pre študentov a absolventov univerzity získať pracovné ponuky a kontakty. Je to zároveň vhodná príležitosť pre zúčastnené firmy stretnúť a vybrať si absolventov a študentov univerzity na rôzne pracovné pozície.

Skúsenosti z minulých rokov dokumentujú, že aj toto podujatie prispieva k faktu, že absolventi EU v Bratislave sa veľmi dobre uplatňujú v praxi.