Dňa 27.1.2013 v Národnom divadle vyhlásili výsledky 16. ročníka Krištáľového krídla v oblastiach umenia, športu, hospodárstva, medicíny a vedy najvýraznejším osobnostiam Slovenska za rok 2012.

Toto ocenenie získavajú výnimoční ľudia a ďalšie osobnosti im ho odovzdávajú. Za oblasť hospodárstvo získal cenu Krištáľového krídla absolvent Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave Michal Štencl, ktorý je zakladateľ a predseda predstavenstva spoločnosti Sygic založenej v roku 2004. Spoločnosť Sygic vyvíja navigačný softvér, ktorý sa predáva takmer vo všetkých krajinách sveta a vytvorila gps navigáciu pre Apple iPhone a taktiež je druhou firmou na svete, ktorá uviedla navigáciu pre Google Android. 23 miliónov kópii aplikácie si stiahlo už vyše 2 a pol milióna ľudí na celom svete. Dokázal preraziť v takých krajinách ako je India alebo Brazília. V roku 2009 získal titul Podnikateľ roka, no on stále opakuje, že úspech je výsledkom celého tímu ľudí.

K oceneniu srdečne blahoželáme!