Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Rudolf Sivák a generálny tajomník OECD Angel Gurría podpísali 26. júna 2012 memorandum o porozumení. Rámcová dohoda umožní pobyt doktorandských študentov v sídle OECD v Paríži, kde budú môcť získať cenné skúsenosti v oblasti medzinárodnej ekonomickej spolupráce a zapojiť sa pod priamym vedením expertov OECD do každodennej analytickej práce tejto renomovanej organizácie.

Na slávnostnom podpise v reprezentačných priestoroch organizácie sa zúčastnili zástupcovia OECD, za univerzitu prorektorka pre vedu, výskum a doktorandské štúdium Anetta Čaplánová a Ivan Šramko, predseda Správnej rady Ekonomickej univerzity a bývalý veľvyslanec SR pri OECD, ako aj súčasná veľvyslankyňa Ingrid Brocková s diplomatickým zborom Stálej misie SR pri OECD.