Katedra manažmentu Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach zorganizovala v dňoch 16. - 17. 4. 2015 pod záštitou ministra ŽP SR Ing. Petra Žigu, PhD., predsedu ÚNMS SR Dr. h. c. prof. Ing. Jozefa Mihoka, PhD. a rektora EUBA prof. Ing. Ferdinanda Daňa, PhD. prvý ročník Medzinárodnej vedeckej konferencie Technické vedy a výrobný manažment 2015 (Engineering Sciences and Production Management – ESPM 2015) ako reakciu a odozvu na medzinárodné výzvy a Európske strategické rozvojové dokumenty.

Na konferenciu bolo prijatých 174 vedeckých príspevkov od autorov z 12 krajín sveta, z ktorých bol vydaný Konferenčný zborník. Na konferencii sa zúčastnilo 159 účastníkov a bolo prezentovaných 21 posterov. Z hľadiska personálnej štruktúry účastníkov sa konferencie zúčastnilo 27 profesorov, 29 docentov a 55 vedeckých pracovníkov s PhD.

Organizovanie konferencie sponzorsky podporili U.S. Steel Košice, s.r.o., KIMEX a.s., MORIS Slovakia, s.r.o., Slovenská legálna metrológia a ďalšie spoločnosti a jednotlivci.

Realizáciou konferencie bol vytvorený priestor pre prezentáciu pôvodných originálnych výstupov vedecko-výskumnej činnosti pred ich následným publikovaním cez domáce aj zahraničné editorské spoločnosti s možnosťou registrovať publikácie v databáze SCOPUS (Trans Tech Publications Inc., Švajčiarsko; CRC Press Balkema, Holandsko; Q-IMPULZ, Slovensko) a v domácich časopisoch Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach a v zahraničnom časopise Interdisciplinarity in Theory and Practice.