12. mája 2015 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnilo pracovné rokovanie prorektorov pre medzinárodné vzťahy. Vysoké školy v rámci medzinárodnej spolupráce čelia v súčasnosti mnohým výzvam a problémom.

Niektoré sú veľmi špecifické pre konkrétnu inštitúciu, mnoho z nich sa však dotýka viacerých z nich, prípadne všetkých. Cieľom pracovného rokovania bola výmena skúseností medzi vysokými školami a ich predstaviteľmi zodpovednými za oblasť medzinárodnej spolupráce. Stretnutie tiež poskytlo priestor pre diskusiu k aktuálnym problémom. Ako prizvaní hostia sa ho zúčastnili tiež zástupcovia Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA) a Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu (SAAIC).