Dňa 24. septembra 2019 navštívil Ekonomickú univerzitu v Bratislave mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike J.E. Jun SHIMMI, ktorý otvoril 26. edíciu dvojsemestrálneho prednáškového cyklu Diplomacia v praxi. Nosnou témou zimného semestra je ekonomická a multilaterálna diplomacia štátov Ázie a Tichomoria. Veľvyslanec Shimmi vo svojej prezentácii poukázal na neustále zmeny, ktorým musí spoločnosť čeliť v 21. storočí, osobitne sa venoval populačnému rastu, problémom rozvinutých krajín a výzvam do budúcnosti na medzinárodnom poli. V diskusii odpovedal na viaceré otázky študentov, ktorých zaujímali problémy starnúcej populácie, či budúcoročné olympijské hry.

Pred prednáškou hosťa na pôde univerzity privítal Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy. Predmetom stretnutia bola spolupráca EU v Bratislave s univerzitami v Japonsku. Veľvyslanca Shimmiho sprevádzal p. Katsutoshi KANADA, 2. tajomník japonského veľvyslanectva. Na stretnutí bola prítomná tiež Miroslava DARNADIOVÁ, vedúca Oddelenia medzinárodnej mobility Centra medzinárodných vzťahov EU v Bratislave.