V súvislosti so zabezpečením bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov a študentov EU v Bratislave v čase trvania mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s rizikom ochorenia COVID-19

prikazujem

od 1. júna 2020 dodržiavať tieto protiepidemické opatrenia:

1. Využívať relevantné spôsoby kontroly aktuálneho zdravotného stavu ešte pred príchodom na EU v Bratislave.
  2. V prípade prejavov akútneho respiračného ochorenia, klinických príznakov COVID-19, alebo v prípade nariadenej karantény nevstupovať do priestorov EU v Bratislave (u zamestnanca oznámiť túto skutočnosť zamestnávateľovi).
  3. Od všetkých zamestnancov, vstupujúcich do budovy EU v Bratislave vyžadovať predloženie preukazu zamestnanca.
  4. Od všetkých študentov, vstupujúcich do budovy EU v Bratislave vyžadovať predloženie preukazu študenta alebo občianskeho preukazu a zaevidovať ich prítomnosť do knihy návštev.
  5. Od inej verejnosti, ktorá nie je zamestnancom ani študentom EU v Bratislave, vyžadovať predloženie dokladu totožnosti a zaevidovať ich prítomnosť do knihy návštev.
  6. Osobám s prejavmi akútneho respiračného ochorenia, osobám s klinickými príznakmi COVID-19, ako aj osobám podliehajúcim karanténnym opatreniam neumožniť vstup do budovy EU v Bratislave.
  7. Od všetkých osôb vstupujúcich do budovy EU v Bratislave vyžadovať použitie ochranného rúška a dezinfekciu rúk (odporúča sa aj používanie jednorazových ochranných rukavíc).
  8. V priestoroch univerzity umiestniť na dostupných miestach dezinfekčné prostriedky na dezinfekciu rúk.
  9. Zabezpečiť pravidelné a krátkodobé vetranie miestností.
  10. Na pracovisku dodržiavať primeraný odstup najmenej 1,5 – 2 metre od ostatných osôb.
  11. Pri použití výťahov obmedziť počet osôb na max. 2 osoby v tom istom čase v jednom výťahu.
  12. Pri vybavovaní pracovných a študijných záležitostí vstupovať do miestností podľa možností po jednom a dodržiavať sociálny odstup.
  13. Obmedziť osobám zdržiavajúcim sa na pracovisku osobný kontakt s inými osobami na nevyhnutnú mieru a zdržať sa podávania rúk.
  14. Na pracoviskách zabezpečiť pravidelnú dezinfekciu povrchov pracovných plôch.
  15. Nezoskupovať sa na pracoviskách alebo mimo nich do skupín.
  16. Po skončení účelu návštevy EU v Bratislave alebo po skončení pracovnej doby opustiť priestory EU v Bratislave.

V období konania štátnych skúšok (od 15. júna do 4. júla 2020) prikazujem okrem vyššie uvedených protiepidemických opatrení dodržiavať aj nasledovné opatrenia:

17. V období od 15. júna 2020 do 4. júla 2020 umožniť vstup do budovy V1 a V2 iba tým študentom, ktorí sa zúčastnia štátnej skúšky a to maximálne 20 minút pred začiatkom štátnej skúšky podľa harmonogramu štátnych skúšok, ich vstup zaznamenať v zozname študentov zúčastňujúcich sa štátnej skúšky. Na PHF EU v Bratislave so sídlom v Košiciach platí toto opatrenie na obdobie konania štátnych skúšok na PHF v Košiciach.
  18. Študentov, ktorí sa zúčastňujú štátnej skúšky, pri vstupe do budovy podrobiť zmeraniu teploty.
  19. Pri nameraní teploty 37,5 stupňa Celzia a viac opakovať meranie po 10 minútach.
  20. Pri nameraní teploty 37,5 stupňa Celzia aj pri opakovanom meraní neumožniť danej osobe vstup do budovy.
  21. Pravidelne dezinfikovať povrchy pracovných plôch a kľučiek v miestnostiach, v ktorých sa konajú štátne skúšky.
  22. Zabezpečiť v miestnosti pre štátne skúšky v jednom čase okrem členov komisie pre štátne skúšky a zapisovateľa prítomnosť maximálne dvoch študentov.
  23. Dodržať vzdialenosť medzi pracovnými miestami členov komisie pre štátne skúšky a medzi členmi komisie a študentmi minimálne 2 metre.
  24. Zabezpečiť, aby bol každý člen komisie pre štátne skúšky, zapisovateľ a študent v priebehu štátnej skúšky chránený rúškom (odporúča sa tiež použitie jednorazových rukavíc).
  25. Zabezpečiť, aby každý člen komisie pre štátne skúšky, zapisovateľ a študent používal v priebehu štátnej skúšky vlastné písacie potreby.
  26. Obmedziť osobný kontakt, vrátane podávania rúk, medzi členmi komisie pre štátne skúšky, zapisovateľov a študentom.
  27. Nekonzumovať v miestnosti pre štátne skúšky akékoľvek nápoje a jedlá.
  28. Po štyroch hodinách konania štátnej skúšky vyhradiť prestávku v trvaní minimálne 30 minút.
  29. Na konzumáciu jedál a nápojov zabezpečiť osobitnú miestnosť pre každú komisiu; resp. určiť pre každú komisiu osobitný čas na konzumáciu jedál a nápojov.
  30. Pri konzumácii jedál a nápojov v osobitných miestnostiach dodržiavať minimálne 2 metrové odstupy medzi konzumujúcimi osobami.
  31. Pri striedaní komisií počas prestávky miestnosti určené na konzumáciu jedál a nápojov dôkladne vyvetrať.
  32. Nezoskupovať sa v priestoroch EU v Bratislave do skupín.
  33. Po skončení štátnej skúšky bezodkladne opustiť priestory EU v Bratislave.

V Bratislave 21. mája 2020

prof. Ing. Ferdinand Daňo, PhD.
rektor